1) 2.dönem sınavları 31 Mayıs itibarıyla başlayacak olup tek sınav yapılacaktır. MEB’ in kararı gereğince yıl sonu ortalamasında sadece 1.dönem notlarının geçerli olmasını isteyen öğrenciler bu sınavlara girmeyebilir.
2) Sınavlara girmek istemeyen öğrenci velisinin 17-21 Mayıs tarihleri arasında okula gelerek dilekçe vermesi gerekmektedir. Velisi dilekçe veren öğrenciler sınavların tamamına girmeyecek ve bu dönem için performans notu almayacaktır. Bu öğrencilerin birinci dönem ortalamaları yıl sonu ortalaması sayılacaktır.
3) Velisi dilekçe vermeyen öğrenciler ise tüm derslerin sınavlarına girecek ve her dersten sınav notunun yanında iki performans notu alacaktır. Bu öğrencilerin yıl sonu notu bir ve ikinci dönem ortalaması ile hesaplanacaktır.
4) Sınavlarda 1 Kasım ile 26 Mart arasındaki konulardan sorumlu olunacak olup Nisan ve Mayıs konularından sorumlu olunmayacaktır.
5) Velisi dilekçe vermediği halde sınavlara mazeretsiz girmeyen öğrencilere sınav notu olarak G (Girmedi) yazılacaktır. Bu nedenle sınava girmek istemeyen öğrenci velilerinin mutlaka okula dilekçe vermesi gerekmektedir.
6) Sınava girecek olan öğrenciler TÜM DERSLERDEN sınava girmek zorundadır.
7) Sınava girecek olan öğrenciler eğer sınav tarihinde raporlu veya karantinada olmaları gerektiği için sınava giremezlerse bu öğrencilere mazeret sınavı yapılacaktır.
8) 21 Mayıstan sonra dilekçe kabul edilmeyecektir.
9) Öğrenci ve velilerin durumu değerlendirip sınava girmek istenmiyorsa en geç 21 Mayısa kadar veli tarafından okulumuza dilekçe ile müracaat edilmesi rica olunur.*