YKS SİSTEMİ
(Yükseköğretim Kurumları Sınavı)
Yükseköğretim Kurumları Sınavı 3 ayrı oturumdan oluşmaktadır. 1.oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 2.oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve 3.oturum ise Yabancı Dil Testi (YDT) olarak geçmektedir. 1. oturum olan TYT sınavına tüm öğrenciler girmek zorundadır. Bu oturumdan yeterli puan alan öğrenci 2. oturuma girmeye hak kazanır.
YKS sınavının 1.oturumunun (TYT) etkisi %40, 2.oturumun (AYT) etkisi ise %60 olarak belirlenmiştir.
1.Oturum (TYT), ilgili dersler ve soru sayıları;
1.Test 40 Türkçe sorusu,
2.Test 40 Matematik sorusu,
3.Test 20 Sosyal Bilimler sorusu,
4.Test 20 Fen Bilimleri sorusundan oluşmaktadır.
2.Oturum (AYT), ilgili dersler ve soru sayıları;
1.Test 40 Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler I sorusu,
2.Test 40 Matematik sorusu,
3.Test 40 Fen Bilimleri sorusu,
4.Test 40 Sosyal Bilimler II sorusundan oluşmaktadır.
İkinci Oturum
Alan Yeterlilik Testi (AYT)
YKS’DE HANGİ DERSE NASIL ÇALIŞMALIYIM ?
YKS Türkçe nasıl çalışılmalı diyenler için önerilerimiz şu yönde;
YKS Matematik nasıl çalışılmalı diyorsanız şu önerileri dikkate almalısınız;
Başarıya ulaşmak isteyen öğrenciler için olmazsa olmaz derslerden birisi fendir. Çoğu sayısal öğrencisinin matematikte yakaladığı başarıyı fen dersinde yakalayamadığı görülmektedir.
YKS Fen Bilimleri çalışırken şu önerileri dikkate almalısınız;
YKS Sosyal Bilimler testi içerisinde Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Felsefe dersi yer almaktadır.
ÖNEMLİ NOTLAR!!!!!
ŞEFKAT OKULLARINDA YKS SİSTEMİ
Şefkat Okullarında 12. Sınıf öğrencilerine üniversite hazırlık çalışmaları Ağustos ayında başlar ve hafta içi 40 saat, Cumartesi 6 saat olmak üzere toplam haftada 46 saat ders verilir. Bu ders saatlerinde öğrencilerimize TYT ve AYT konularının tamamı anlatılır.
AKADEMİK ÇALIŞMA TAKVİMİ ile öğrencilerin tüm yıl boyunca katılacağı deneme sınavları, soru çözme kampları ve etkinlikler planlanmaktadır.
Her hafta CUMARTESİ günleri uygulanan deneme sınavları sayesinde öğrencilerimizin akademik gelişimleri takip edilir. Deneme sınavları ÖDEB (Ölçme Değerlendirme Birimi) tarafından aynı gün içerisinde okunur, öğrencilere ilan edilir ve kısa mesaj şeklinde velilere sonuçlar bildirilir. Ayrıca her deneme sınavı sonrasında deneme karnelerinin analizi sayesinde sınıf öğretmenlerinin ve rehberlik biriminin gerekli yönlendirmeleri yapmaları sağlanır.
Öğrencilerimizin birebir sorularını sordukları OFİSLER ve konu tekrarlarının yapıldığı ETÜTLER her hafta Perşembe günleri 6-7-8. derslerde uygulanmaktadır.
Öğrencilerimizin tercih etmek istedikleri üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi edinmeleri, merak ettikleri hususlarda sorularını sorabilmeleri için okulumuz mezunlarının katıldığı KARİYER GÜNLERİ; sağlıkçılar, sosyal bilimciler ve mühendis-mimarlar günü şeklinde üç ayrı günde yapılmaktadır.
Öğrencilerimizin tercih etmek istedikleri üniversite ve bölümleri daha yakından tanımaları için ÜNİVERSİTE GEZİLERİ yapılır.
Öğrencilerimizin işlenen konularla ilgili gerekli tekrarları yapmaları için her ayın son haftası ve yarıyıl tatilinin ilk haftası SORU ÇÖZME KAMPLARI yapılır.
ŞEFKAT OKULLARINDA REHBERLİK
Şefkat Rehberlik Birimi olarak;
konularda öğrencilerin yönlendirilmeleri sağlanır.
Öğrenciler ile belli periyotlarda (15 günde bir) yapılan görüşmeler K12.NET sistemine kaydedilir ve hiçbir öğrenci ihmal edilmeden akademik takibi yapılır.
Bu program sayesinde öğrencilerin akademik gelişimleri ve ders çalışma performansları takip edilir ve gerekli yönlendirmeler yapılır.
ÜNİVERSİTE BAŞARILARIMIZ
2017 ÜNİVERSİTE SONUÇ LİSTESİ |
||||
ADI VE SOYADI |
KAZANDIĞI ÜNİVERSİTE |
BÖLÜM |
||
1 |
ECE BEYAZTAŞ |
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – ÇAPA |
TIP FAKÜLTESİ (İNGİLİZCE) |
|
2 |
AYŞE NUR ÇOBAN |
İSTANBUL ÜNV.- CERRAHPAŞA |
TIP FAKÜLTESİ |
|
3 |
İREM GÜMÜŞSOY |
İSTANBUL ÜNV.- CERRAHPAŞA |
TIP FAKÜLTESİ |
|
4 |
GÜL EBRAR BAŞAR |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ (%100 BURSLU) |
|
5 |
MERCAN NİSA AYKAÇ |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ (%100 BURSLU) |
|
6 |
ZEYNEP ÖZTAŞ |
MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
7 |
RÜMEYSA SELVİ |
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
8 |
FATMA ZEHRA ŞENTÜRK |
NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
9 |
HANİFE SÜMEYYE AYVAZ |
ÇANAKKALE ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
10 |
RABİA RÜMEYSA AKÇAOĞLU |
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
11 |
SAFİNAZ DİNÇ |
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
12 |
TARIK YURDUSEVEN |
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
13 |
SENA TAN |
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
14 |
GÜLSÜM KILIÇ |
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ |
TIP FAKÜLTESİ |
|
15 |
SÜMEYYE RABİA AKSU |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
DİŞ HEKİMLİĞİ (%50 BURSLU) |
|
16 |
DİLARA KAYA |
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ |
DİŞ HEKİMLİĞİ (%25 BURSLU) |
|
17 |
ELİFNUR AYDIN |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
ECZACILIK (%25 BURSLU) |
|
18 |
ÜMMÜHAN TEZCAN |
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ |
ECZACILIK (%25 BURSLU) |
|
19 |
MERVE SENA ÇITIR |
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ |
ECZACILIK |
|
20 |
ŞEYMA ARAS |
YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ |
HUKUK (%50 BURSLU) |
|
21 |
HATİCE GÜMÜŞ |
FATİH S. MEHMET ÜNİVERSİTESİ |
HUKUK (%25 BURSLU) |
|
22 |
FATIMA BETÜL SAYİT |
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ |
MOLEKÜLER BİYOLOJİ ve GENETİK(İNG.) |
|
23 |
MERYEM BAYRAKTAR |
BİRUNİ ÜNİVERSİTESİ |
MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK İNG.(%50 B.) |
|
24 |
BEYZA BEKTAŞ |
İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ |
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (%50 BURSLU) |
|
25 |
OSMAN AŞÇI |
SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ |
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ |
|
26 |
RÜVEYDA VARLI |
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ |
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ |
|
27 |
ÖMER FARUK ÇEVİK |
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ |
MEKATRONİK |
|
28 |
SALİHA KOÇYİĞİT |
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ |
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ |
|
29 |
M. BAGUS PRAYOGO |
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ |
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (%100 BURSLU) |
|
30 |
EYÜB ENSAR DOĞAN |
FATİH S. MEHMET ÜNİVERSİTESİ |
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (%50 BURSLU) |
|
31 |
İLKER ZÜHTÜ BAYDERE |
AREL ÜNİVERSİTESİ |
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (%50 BURSLU) |
|
32 |
OSMAN KARAASLAN |
KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ |
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ |
|
33 |
AHMET TAHA ÖZMAN |
KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ |
İNAŞAAT MÜHENDİSLİĞİ |
|
34 |
ZEYNEP ECE TOPÇU |
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ |
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ |
|
35 |
FEYZA NUR YAĞSIZ |
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ |
HARİTA MÜHENDİSLİĞİ |
|
36 |
HİLAL NUR HAVADIR |
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ |
ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA |
|
37 |
BEYZA BAŞKAN |
BEYKENT ÜNİVERSİTESİ |
MİMARLIK (%50 BURSLU) |
|
38 |
SENA PAÇA |
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ |
MİMARLIK (%25 BURSLU) |
|
39 |
HÜMEYRA ŞADOĞLU |
YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ |
MİMARLIK |
|
40 |
SUEDA ATA |
MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ |
MİMARLIK (%50 BURSLU) |
|
41 |
AYŞENUR ÇETİN |
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ |
MİMARLIK (%50 BURSLU) |
|
42 |
ESMA ERTEN |
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ |
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE İNG. (%50 BURSLU) |
|
43 |
ALİCAN TAŞ |
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ |
İÇ MİMARLIK (%50 BURSLU) |
|
44 |
SEVDE SEDEF ÖZCAN |
İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ |
İÇ MİMARLIK (%50 BURSLU) |
|
45 |
HATİCE EŞBAH |
FATİH S. MEHMET ÜNİVERSİTESİ |
İÇ MİMARLIK (%50 BURSLU) |
|
46 |
MEHMET EMİN TÜRKAN |
İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ |
İÇ MİMARLIK (%25 BURSLU) |
|
47 |
SEMİHA DAĞ |
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ |
TEKSTİL TEKNOLOJİSİ |
|
48 |
BURAK AYDIN |
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ |
TEKSTİL TEKNOLOJİSİ |
|
49 |
YUSUF TAHA KÖRKEM |
MARMARA ÜNİVERSİTESİ |
İLAHİYAT FAKÜLTESİ |
|
50 |
RUKİYYE RAHMET DEMİREŞİK |
ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ |
İSLAMİ İLİMLER (%100 BURSLU) |
|
51 |
BEYZA GÜRER |
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ |
BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLİĞİ (İNG.) |
|
52 |
HATİCE ÖZTÜRKCİ |
MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ |
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ (%50 BURSLU) |
|
53 |
FATMA ZEHRA UYAR |
SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ |
SINIF ÖĞRETMENLİĞİ (%25 BURSLU) |
|
54 |
ŞEYMA POLAT |
MARMARA ÜNİVERSİTESİ |
MATEMATİK |
|
55 |
AYŞE SENA DEMİR |
29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ |
MÜTERCİM TERCÜMANLIK İNG. (%75 BURSLU) |
|
56 |
FURKAN ŞAHİN |
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ |
İKTİSAT |
|
57 |
SENA RÜMEYSA ÇINAR |
MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ |
BESLENME ve DİYETETİK (%100 BURSLU) |
|
58 |
DİLARA ALEYNA KARACA |
BİLİM ÜNİVERSİTESİ |
BESLENME ve DİYETETİK (%100 BURSLU) |
|
59 |
FATMA NUR AKYAZICI |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
BESLENME ve DİYETETİK (%25 BURSLU) |
|
60 |
MERVE SULTAN BADUR |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
BESLENME ve DİYETETİK (%50 BURSLU) |
|
61 |
BELİNAY ŞERBETÇİ |
YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ |
BESLENME ve DİYETETİK İNG. (%25 BURSLU) |
|
62 |
ARİFE BOZYOKUŞ |
MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ |
HEMŞİRELİK (%50 BURSLU) |
|
63 |
FATMA BOZYOKUŞ |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
HEMŞİRELİK (%50 BURSLU) |
|
64 |
SELMA ŞAHİN |
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ |
HEMŞİRELİK |
|
65 |
MELİHA SEVDENUR ŞİMŞEK |
BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ |
HEMŞİRELİK (%50 BURSLU) |
|
66 |
SEVGİ AYDEMİR |
KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ |
VETERİNERLİK |
|
67 |
FATMA DİLARA TEMUR |
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ |
ULUSLARARASI TİCARET İNG. (%25 BURSLU) |
|
68 |
DİLARA ÖZKAN |
ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ |
ULUSLARARASI İLİŞKİLER İNG. (%50 BURSLU) |
|
69 |
MERVE DEMİR |
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ |
ULUSLARARASI FİNANS İNG. (%50 BURSLU) |
|
70 |
ŞULE ÇİÇEK |
ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ |
SİYASET BİLİMİ VE ULUS. İLİŞKİLER(%50 B.) |
|
71 |
YUSUF KENANOĞLU |
GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ |
DIŞ TİCARET (%50 BURSLU) |
|
72 |
SEMA NUR İKTİMUR |
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ |
PSİKOLOJİ İNGİLİZCE (%50 BURSLU) |
|
73 |
FATMAGÜL ERENAY |
ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ |
PSİKOLOJİ İNGİLİZCE (%25 BURSLU) |
|
74 |
ZEYNEP AZİZOĞLU |
29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ |
PSİKOLOJİ (%50 BURSLU) |
|
75 |
SENA NUR AYDIN |
SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ |
PSİKOLOJİ (%25 BURSLU) |
|
76 |
SENANUR YILDIRIM |
SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ |
PSİKOLOJİ (%25 BURSLU) |
|
77 |
BERRE KİREZ |
SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ |
SOSYOLOJİ İNGİLİZCE (%75 BURSLU) |
|
78 |
ZAHİDE BELİZ GÜNERİ |
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ |
SOSYOLOJİ İNGİLİZCE (%50 BURSLU) |
|
79 |
BÜŞRA MERAL |
ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ |
SOSYOLOJİ İNGİLİZCE (%50 BURSLU) |
|
80 |
ELİF BEGÜM GÜMÜŞ |
MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ |
SOSYOLOJİ |
|
81 |
EMİNE ÇELİK |
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ |
SANAT VE KÜLT. YÖNETİMİ İNG. (%50 BURSLU) |
|
82 |
BÜŞRA KAMAR |
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ |
TARİH İNGİLİZCE (%50 BURSLU) |
|
83 |
EYÜP ENSAR ÜZÜMCÜ |
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ |
ADLİ BİLİMLER (%50 BURSLU) |
2016 ÜNİVERSİTE SONUÇ LİSTESİ |
|||
1 |
Sena CİMİNLİ |
İstanbul Üniversitesi/Cerrahpaşa |
Tıp /İngilizce |
2 |
Yunus YAYLA |
İstanbul Üniversitesi /Çapa |
Tıp |
3 |
Şeyma LADİKLİ |
İstanbul Marmara Ünv. |
Tıp /İngilizce |
4 |
B.Erva ARTIK |
İstanbul Medeniyet Ünv. |
Tıp |
5 |
Meryem AKKOYUN |
İstanbul Bezmialem Ünv. |
Tıp (tam burslu) |
6 |
Mustafa KARŞIYAKA |
İstanbul Kemerburgaz Ünv. |
Tıp /İngilizce (tam burslu) |
7 |
Melike TEKİN |
İstanbul Üniversitesi /Çapa |
Diş Hekimliği |
8 |
Büşra MOĞUL |
Trakya Ünv. |
Diş Hekimliği |
9 |
Semiha BALOTA |
Trakya Ünv. |
Diş Hekimliği |
10 |
Eslem DÜZKESEN |
Bolu Abant İzzet Baysal Ünv. |
Diş Hekimliği |
11 |
Tunahan DEMİR |
İstanbul Medipol Ünv. |
Diş Hekimliği (Tam Burslu) |
12 |
Nihal F. YERİŞENOĞLU |
İstanbul Medipol Ünv. |
Diş Hekimliği (%50 Burslu) |
13 |
Gülnihal AYDIN |
İstanbul Medipol Ünv. |
Diş Hekimliği (%25 Burslu) |
14 |
Şeyma YAVUZ |
İstanbul Ünv. |
Eczacılık |
15 |
Zeynep MANNASOĞLU |
İstanbul Bezmialem Ünv. |
Eczacılık |
16 |
A.Eslem GENÇ |
İstanbul Yeditepe Ünv. |
Eczacılık /İngilizce |
17 |
Demet Çokurlu |
Biruni Ünv. |
Eczacılık (%25 Burslu) |
18 |
A.Bilgehan KEVEN |
Samsun 19 Mayıs Ünv. |
Hukuk fakt. |
19 |
Enes YİĞİT |
Yalova Ünv. |
Hukuk fakt. |
20 |
Nergis TORAMAN |
İstanbul Ticaret Ünv. |
Hukuk fakt. |
21 |
Hümeyra S.ALAN |
İstanbul S.Zaim Ünv. |
Uluslararası İlşk./İngilizce (%75 Burslu) |
22 |
Seher DEMİRTAŞ |
Boğaziçi Ünv. |
Moleküler Biyoloji G. Müh./İngilizce |
23 |
Büşra GÜNDOĞDU |
Yıldız Teknik Ünv. |
Moleküler Biyoloji G. Müh. |
24 |
İrem Nisa GÜNDOĞDU |
Yıldız Teknik Ünv. |
Kimya Müh. |
25 |
Sena YÜKSEL |
İstanbul Medeniyet Ünv. |
Elektrik-Elektronik Müh. |
26 |
Ertuğrul AKTÜRK |
İstanbul Medipol Ünv. |
Elektrik-Elektronik Müh./ing (tam burslu) |
27 |
Bünyamin AVCILAR |
Rize R.Tayyip Erdoğan Ünv. |
Makine Mühendisliği |
28 |
F.Sultan Mehmet DEMİR |
Fırat Ünv. |
Makine Mühendisliği |
29 |
İbrahim DEMİR |
Fırat Ünv. |
Makine Mühendisliği |
30 |
Enes CİHAN |
Tekirdağ Ünv. |
Bilgisayar Müh. |
31 |
Orhan Fatih BEYAZIT |
İstanbul Şehir Ünv. |
Bilgisayar Müh./İngilzce (%50 burslu) |
32 |
Ömer YALAP |
Ticaret Ünv. |
Bilgisayar Müh.(%50 burslu) |
33 |
Melike Başar |
Medipol Ünv. |
Bilgisayar Müh.(%50 burslu) |
34 |
Salih EKDİ |
Yıldız Teknik Ünv. |
Endüstri Müh. |
35 |
Emre SALİHPAŞAOĞLU |
Ankara Gazi Ünv. |
Endüstri Müh. |
36 |
Gani AKIN |
Tekirdağ Namık Kemal Ünv. |
Endüstri Müh. |
37 |
Sevde AY |
İstanbul Ticaret Ünv. |
Endüstri Müh.(%50 burslu) |
38 |
Tayyip Yasir AYDIN |
İstanbul S.Zaim Ünv. |
Endüstri Müh.(%75 burslu) |
39 |
Fatih AYDOĞAN |
Kadir Has Ünv. |
Endüstri Müh.(%50 burslu) |
40 |
Fırat GÜLBEY |
Beykent Ünv. |
İnşaat Müh. (%25 burslu) |
41 |
Buğrahan İNCECİK |
ODTÜ |
İnşaat Müh./İngilizce |
42 |
Feyzanur SEVEN |
İstanbul S.Zaim Ünv. |
Gıda Müh.(tam burslu) |
43 |
Merve ÇETİN |
İstanbul Ünv. |
Peyzaj Mimarlığı |
44 |
Esma DEMİRTAŞ |
Çanakkale 18 Mart Ünv. |
Ziraat Fak.Tarla Bitkileri |
45 |
Esranur KARABAYIR |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
Mimarlık (%50 burslu) |
46 |
Elif YARDIM |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
Mimarlık (%25 burslu) |
47 |
Zülal Ferhan ÇOBAN |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
Mimarlık |
48 |
Ubeydullah ÇİLESİZOĞLU |
S.Zaim Ünv. |
Mimarlık (%25 burslu) |
49 |
Abdullah KAYA |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
Mimarlık (%50 burslu) |
50 |
Rümeysa GALAV |
İstanbul Bilgi Ünv. |
Mimarlık /İngilizce |
51 |
Ayşe AYDOĞAN |
İstanbul Yeni Yüzyıl Ünv. |
Mimarlık (%25 burslu) |
52 |
Umrenur CEYLAN |
Haliç Ünv. |
İç Mimarlık |
53 |
Beyza GEYİK |
İstanbul S.Zaim Ünv. |
İç Mimarlık Çevre Tasarımı(%50 burslu) |
54 |
İrem UĞURLU |
İstanbul S.Zaim Ünv. |
İç Mimarlık Çevre Tasarımı(%50 burslu) |
55 |
Züleyha ÇAKMAK |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
İslami İlimler /Arapça (tam burslu) |
56 |
Süreyya ÇAKMAK |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
İslami İlimler (% 50 burslu) |
57 |
S.Meryem BALI |
F. Sultan Mehmet Ünv. |
İslami İlimler Arapça (% 25 burslu) |
58 |
Duygu ŞENEL |
Boğaziçi Ünv. |
Fen Bilgisi Öğrt./İngilizce |
59 |
Büşra AYDEMİR |
İstanbul S.Zaim Ünv. |
Psikoloji (%25 burslu) |
60 |
Özkan BİRCAN |
İstanbul Ünv. |
İşletme |
61 |
İbrahim UĞURLU |
Karabük Ünv. |
Uluslararası İşletmecilik |
62 |
Şirin PEKER |
İstanbul Yeni Yüzyıl Ünv. |
Beslenme ve Diyetisyenlik/İng (%25) |
63 |
Beyza KORKMAZ |
İstanbul Medipol Ünv. |
Fizyoterapi (%25 burslu) |
64 |
Hüsna S. CÖMERT |
Edirne Trakya Ünv. |
Matematik Öğrt. |
65 |
Esra AYDIN |
İstanbul Ünv. |
Matematik |
66 |
M.Meryem BOZKURT |
İstanbul Ünv. |
Tarih |
67 |
Zeynep ÇIKRIKÇI |
İstanbul Şehir Ünv. |
Edebiyat (%50 burslu) |
68 |
Emine İLBAYLI |
İstanbul Biruni Ünv. |
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri(%25 burslu) |
69 |
Nilay TEMELTAŞ |
İstanbul Biruni Ünv. |
Çocuk Gelişimi (%50 burslu) |
70 |
Sema AKAR |
İstanbul Aydın Ünv. |
Okul Öncesi Öğretmenliği |
71 |
Hatice Nur DEMİR |
İstanbul Aydın Ünv. |
Basım Yayın teknolojileri (%50 burslu) |
72 |
Esra GÜLSÜN |
İstanbul Aydın Ünv. |
Halkla İlişkiler (%50 burslu) |
73 |
Zeynep KAYAOĞLU |
İstanbul Medipol Ünv. |
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık(%50 burslu) |
74 |
Simay ATEŞ |
Marmara Ünv. |
Beden eğitimi Öğrt. |
75 |
Yusuf KENANOĞLU |
Arel Ünv. |
Sağlık Yönetimi |
GAZİOSMANPAŞA – Karadeniz Mah.Cebeci Cad.1160/1 No:2 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL Tel:(0212)649 68 23 – Fax:(0212)649 68 27 – E-Mail:info@sefkat.k12.tr
BAHÇELİEVLER – Yenibosna Yolu , Kocasinan Merkez Mh. Şefkat Sk. No:18 Bahçelievler / İSTANBUL Tel: (0212) 550 09 76 – Fax : (0212) 550 24 01 – E-Mail:bahcelievler@sefkat.k12.tr