Özel Gaziosmanpaşa Şefkat İlköğretim Okulunun Sevgili Öğrencileri,
Bugün 2020-2021 yılının 1.döneminin son günü. Şimdiye kadar yaşadığımız tüm eğitim-öğretim yıllarından farklı bir dönemi geride bıraktık.
Normal bir süreçte bugün öğretmenlerimize sarılarak, öperek aldığınız karnelerinizi maalesef bu sefer dijital ortamda size sunuyoruz. Geçen yıl 16 Mart tarihinden bugüne kadar geçen süre hem siz sevgili öğrencilerimiz için hem de biz öğretmenler için çok sıra dışı bir zamandı. Salgın dönemi büyük küçük ayırt etmeden hepimiz için çok büyük bir sınavdı. Bu dönemde okul kavramının eğitim öğretim görmek için gidilen bir mekân olmanın ötesinde farklı anlamlar taşıdığını gördünüz. Arkadaşlık, dostluk, saygı, sevgi aklınıza gelebilecek tüm insani değerlerin bulunduğu ortamın ne kadar değerli olduğunu derinden hissettiniz.
Bu dönemde karnelerinizde görünmese de çok yeni bir dersiniz vardı. Dersin adı mı ne? “Değişen Durumlara Uyum Sağlayabilme Dersi”…
Gururla ifade etmeliyiz ki; Salgın döneminin getirdiği bu yeni dersten tüm öğrencilerimiz yıldızlı pekiyi ile geçtiler. Öğretmenlerimizden aldığımız geri dönütlere bakarak bu zor süreçte gerek ders takibi ve gerekse bu sürece uyum konusunda çok önemli bir başarı gösterdiğinizi söyleyebiliriz.
Bu konuda tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ayrıca bu süreçte bize çok büyük destek veren velilerimizin çabasını da takdir ediyor ve onlara gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Sağlıklı ve güzel günlerde hep birlikte okulumuzda buluşmayı ümit eder, hepinize iyi tatiller dileriz.